Bambusová plávajúca podlaha

Bambus je prírodný materiál, veľmi vhodný aj na podlahy. Má netradičný elegantný dizajn a vynikajúce fyzikálne a úžitkové vlastnosti.

Podlahy lepené, plávajúce i vykurované                          plavajuca bambusova podlaha

Z hľadiska konštrukcie zahŕňa ponuka bambusových podláh okrem základných celoplošne lepených druhov i 

prevedenia pre vykurované podlahy (so zredukovanou hrúbkou kvôli lepšiemu prenosu tepla), prípadne plávajúce, so zámkovým systémom "click" pre rýchle položenie a ďalšie varianty. K dispozícii je rovnako široká škála bambusových ukončovacích a prechodových líšt.

Veľký výber vzorov a farieb

Bambusové podlahy sú k dispozícii v mnohých vzoroch. Jednotlivé vzory sú dané skladbou bambusových lamiel ako aj samotných vlákien. Horizontálne usporiadanie akceptuje pôvodnú kresbu materiálu s kolienkami, vertikálne zase jeho rovnobežné línie. Farebné prevedenie je buď svetlé prírodné - natural, alebo tmavšie - káva, keď sa materál prifarbuje po celom priereze. Potom sa povrch podlahových dielcov ošetrí viacvrstvovým lakom, alebo olejom.

Odolnosť, tvrdosť a ľahká údržba

Plávajúce podlahy z bambusu sú stálofarebné, nenáročné na údržbu, odolné voči vplyvom prostredia, vode aj plavajuca bambusova podlaha 2slnečnému žiareniu. Vynikajú najmä svojou tvrdosťou a teda aj odolnosťou voči opotrebeniu.

Ich tvrdosť je vyššia ako u podláh vyrobených z buku alebo dubu.